Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

MH SR: Teplo domácnostiam na budúci rok nezdražie, niekde môže aj zlacnieť

„Ministrovi hospodárstva Tomášovi Malatinskému (nominant Smeru-SD) to potvrdili zástupcovia Slovenského zväzu výrobcov tepla (SZVT) v rámci diskusie počas konferencie venovanej otázkam efektívnosti vo výrobe tepla,“ uviedol hovorca ministra Stanislav Jurikovič.

Podľa ministra má slovenské teplárenstvo za sebou dlhoročnú tradíciu, na ktorej je možné stavať aj do budúcnosti. „Existujúce systémy centralizovaného zásobovania teplom (CZT) predstavujú v slovenskom kontexte špecifický kapitál, ktorý je potrebné rozvíjať v rámci možností nových inovatívnych technológií,“ skonštatoval na konferencii minister Malatinský.

Centralizované zásobovanie teplom je podľa predsedu predstavenstva SZVT Miroslava Obšívaného najekologickejším spôsobom vykurovania a zároveň aj najefektívnejším. „Uvedomujeme si, že náklady na teplo predstavujú pre domácnosti veľkú položku. Preto nás teší, že sa nám podarilo aj v tejto zlej ekonomickej dobe náklady stabilizovať,“ zdôraznil Obšívaný. Dôležitým faktorom pre udržanie cien boli okrem znižovania vnútorných nákladov výrobcov aj stabilné ceny komodít, z ktorých sa teplo vyrába, najmä uhlia a plynu.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.