Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. augusta 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

MH SR: Slovenská platforma e-mobility bude podľa nemeckého vzoru

„Účastníci sa dohodli na vytvorení slovenskej platformy pre e-mobilitu ako poradného orgánu pre MH SR, respektíve MDVaRR SR podľa vzoru Nemeckej spolkovej republiky (NSR),“ informovalo komunikačné oddelenie rezortu hospodárstva.

Už na júnovom stretnutí odborníkov na e-mobilitu na Spolkovom ministerstve hospodárstva a technológií DE a Berlínskej agentúre pre elektromobilitu nemecká strana informovala, že elektromobilita je jednou z priorít spolkovej vlády NSR v hospodárskej oblasti. A aj preto vytvorili poradný orgán pre spolkové ministerstvo hospodárstva a technológie – národnú platformu pre e-mobilitu.

Koncept elektromobility je možné považovať za prioritný scenár riešenia znižovania emisií oxidu uhličitého (CO2), čo je však podmienené zabezpečením výroby elektriny potrebnej na tento účel spôsobom vylučujúcim produkciu CO2, zabezpečením dostatočného množstva nabíjacích staníc a hlavne postupným zvyšovaním parametrov elektromobilov.

Rozvoj elektromobility so sebou prináša aj impulz pre modernizáciu elektrizačnej sústavy. Je to príležitosť na využitie najnovších poznatkov v oblasti premeny a akumulácie energie. Využívanie elektromobilov by malo priniesť vyššie využitie zdrojovej časti elektrizačnej sústavy. Malo by znížiť závislosť od ropy a ropných produktov a po odstránení určitých obmedzení, ktoré zatiaľ elektromobily sprevádzajú, by sa už v dohľadnej dobe mohli stať samozrejmosťou bežného života najmä v mestských aglomeráciách.

Zdroj: TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.