Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. decembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

MH SR: Rusi neuviedli, kedy sa obnovia dodávky plynu do SR na zmluvnú úroveň

„Tak, ako som prisľúbil, osobne som informoval šéfa Gazpromu o vašich obavách. Blíži sa chladné obdobie, pracujeme na napĺňaní zásobníkov, s cieľom zabezpečiť kontinuálne dodávky plynu pre európskych odberateľov v zimných mesiacoch,“ odpovedal Novak na Pavlisovu otázku ohľadom krátenia dodávok plynu do SR a perspektív ich obnovenia na zmluvný objem.

Krátenie dodávok zemného plynu z Ruska na Slovensko cez územie Ukrajiny sa začalo začiatkom septembra 2014 a dosahovalo až 50-% úroveň voči množstvám obvykle dodávaným pred zimnou sezónou.

„Mám informácie, že SPP a Gazprom sa stretávajú a rokujú, aby sa dohodli na spolupráci. Podľa mojich informácií sa do konca tohto roka ešte stretnú. Budem opätovne, opakovane kontaktovať a informovať šéfa Gazpromu o vašich obavách a sľubujem, že vyviniem maximálne úsilie na vyriešenie situácie,“ povedal ruský minister energetiky Pavlisovi.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.