Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2011 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

MH SR predložilo na pripomienkovanie vyhlášku o podpore OZE

„Táto vyhláška upravuje spôsob výpočtu podielu energie z OZE, spôsob výpočtu národného cieľa v Národnom akčnom pláne pre energiu z OZE, obsah oznámenia o spoločnom projekte a podmienky pre započítanie elektriny vyrobenej z OZE v tretích štátoch, ako aj obsah správy o pokroku pri presadzovaní a využívaní energie z OZE,“ uvádza sa v dôvodovej správe k návrhu vyhlášky rezortu hospodárstva.

Podiel energie z OZE sa počíta ako podiel hrubej konečnej spotreby energie z OZE a hrubej konečnej energetickej spotreby všetkých zdrojov energie.

Hrubá konečná spotreba energie z OZE je súčet hrubej konečnej spotreby elektriny z OZE, hrubej konečnej spotreby energie z OZE na výrobu tepla a chladu a konečnej spotreby energie z OZE v doprave.

Podiel energie z OZE pre výpočet národného cieľa v Národnom akčnom pláne pre energiu z obnoviteľných zdrojov je minimálne 14 % v roku 2020. Podiel energie z OZE v doprave pre výpočet národného cieľa je minimálne 10 % v roku 2020.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.