Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. októbra 2013 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

MH: Bezpečnosť, udržateľnosť a konkurencieschopnosť sú piliere energopolitiky SR

Tieto tri základné piliere sú podľa neho v strategickom materiáli ďalej rozvíjané do jednotlivých priorít a cieľov, a to najmä v oblasti zásobovania jednotlivými energiami – plynom, elektrinou a ropou. „Veľmi významnú časť Energetickej politiky SR tvorí aj oblasť energetickej efektívnosti,“ priblížil Petrovič.

Pripomenul zároveň, že MH SR zodpovedá za vypracovanie energetickej politiky na obdobie minimálne 20 rokov a za jej aktualizáciu v približne päťročnom cykle.

Súčasný stav energetiky SR je charakterizovaný vysokou závislosťou od dovozu primárnych energetických surovín, klesajúcou tendenciou spotreby zemného plynu, uhlia a dodávkového tepla, stagnáciou spotreby elektriny, miernym rastom spotreby motorových palív a dlhodobo klesajúcim trendom energetickej náročnosti slovenskej ekonomiky.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.