Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Mestskí poslanci v Trebišove schválili 31.979 eur na moderné osvetlenie

Mesto bude mať vďaka tomu modernejšie verejné osvetlenie. Z výzvy ministerstva hospodárstva získalo 611.875 eur. Vedenie Trebišova verí, že externé finančné zdroje aj takto napomôžu k lepšej kvalite života obyvateľov.

Na základe cenového prieskumu svietidiel a rozvádzačov bol navrhnutý projekt, v ktorom bola zahrnutá aj Ulica kpt. Nálepku. Po vypracovaní svetelnotechnickej štúdie autorizovaným inžinierom muselo mesto túto oblasť vypustiť. Hlavným dôvodom bolo, že na uliciach kpt. Nálepku a Cukrovarská, ktoré sú plánované pri rekonštrukcii verejného osvetlenia ako celok, je cesta I. triedy s rôznou rýchlosťou cestnej premávky.

Spracovateľ svetelnotechnickej štúdie mesto upozornil, že na cestu I. triedy sú pri zákonom povolených rýchlostiach dané špecifické podmienky, preto sú potrebné výrazne drahšie svietidlá než boli pôvodne plánované, aby boli dodržané potrebné normy. Modernizáciu tejto časti verejného osvetlenia preto mesto naplánovalo až v ďalšej etape rekonštrukcie.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.