Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
teplaren Martin - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
tepláreň v Martine
11. júla 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Mesto Zvolen chcelo tepláreň od štátu zadarmo

Minulotýždňové rozhodnutie vlády o predaji 95-percentných podielov v šiestich štátnych teplárňach, vrátane zvolenskej, a prevode piatich percent ich akcií na mestá, v ktorých sídlia, vzalo vedenie mesta Zvolen na vedomie. Do súťaže o kúpu 95 % akcií štátnej teplárne Zvolenská teplárenská, a.s., sa mesto Zvolen s najväčšou pravdepodobnosťou nezapojí. Uviedol to prednosta zvolenského mestského úradu Stanislav Jalakša s tým, že rozpočet mesta neumožňuje takú veľkú investíciu.

Podľa zvolenského primátora Miroslava Kuseina privatizácia Zvolenskej teplárenskej nie je potrebná. Ako uviedol ešte v januári, lepšou možnosťou by bol bezodplatný prevod celej teplárne zo štátu na mesto.

Fond národného majetku SR (FNM) už vyhlásil tender na výber privatizačného poradcu pre predaj teplárenských spoločností. Potenciálni záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať najneskôr do 19. augusta tohto roka. Fond predpokladá uzavretie zmluvy s privatizačným poradcom v októbri tohto roka.

Záujem o privatizáciu teplární už potvrdili rakúska spoločnosť Energie Steiermark AG, ktorá vlastní 100-percentný podiel v slovenskom holdingu Stefe SK, ďalej firma Cofely patriaca do skupiny GDF SUEZ či francúzska Dalkia. Na privatizácii teplárenských spoločností sa možno zúčastnia aj Slavia Capital, Penta, Energetický a průmyslový holding, ktorého akcionárom je aj J&T, Stredoslovenská energetika, a.s., a nemecká spoločnosť MVV Energie prostredníctvom svojej českej stopercentnej dcéry MVV Energie CZ.

Vláda tiež na minulotýždňovom rokovaní schválila pre samosprávy garanciu účasti ich zástupcu v dozornej rade teplárenskej spoločnosti a garanciu možnosti zvolávania valných zhromaždení.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.