Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. decembra 2017 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

Mesto Žilina zrekonštruovalo verejné osvetlenie na sídlisku Vlčince III

Doplnil, že na sídlisku Vlčince vymenili 409 svietidiel a stožiarov a položili 19 kilometrov nových káblových rozvodov. „Predpokladaná úspora elektrickej energie bude minimálne 60 percent a osvetlenie verejného priestranstva modernejšími a efektívnejšími svietidlami sa zvýši o viac ako 40 percent,“ podotkol hovorca mesta Žilina.

Celková investícia do dvoch etáp modernizácie a rekonštrukcie verejného osvetlenia podľa neho predstavuje necelých 7,3 milióna eur. „Druhá etapa je naplánovaná v častiach Hliny, Bôrik, Staré mesto, Solinky, Hájik, hlavné cesty a iné, náklady sú vo výške 5,4 milióna eur s DPH. V súčasnosti sú dokončené výkopové práce, práce by mali byť ukončené koncom roka 2018. Rekonštruovať sa bude celé osvetlenie, od vedení až po svietidlá, vrátane stožiarov a elektro výzbroje stožiarov,“ uviedol Čorba.

„Som veľmi rád, že po viac ako roku intenzívnej práce môžeme dať Žilinčanom do užívania nové moderné verejné osvetlenie, ktoré prispeje k zvýšenej bezpečnosti a komfortu. V novej sústave bude možné riadiť dobu prevádzky aj intenzitu. Táto rekonštrukcia ovplyvní šetrenie energiou, ako i finančných prostriedkov mesta,“ dodal primátor Igor Choma.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.