Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. februára 2018 Ostatné od Energia.skTASR

Mesto Žilina ukončilo prvú etapu rekonštrukcie verejného osvetlenia

„Máme za sebou prvú časť obnovy verejného osvetlenia, ktorá zahŕňala výmenu svietidiel na sídlisku Vlčince a v časti Malá Praha. Modernizácia bola nutná, osvetlenie bolo už technicky zastarané, hrdzavé a miestami sa rozpadávalo. Dnes už budú obyvateľom v týchto miestnych častiach svietiť na cestu nové LED svietidlá s vysokou účinnosťou a dlhou životnosťou,“ vysvetlil primátor mesta Žilina Igor Choma.

Mesto podľa neho ušetrí ročne približne 60 percent nákladov. „Usporené financie budeme môcť opäť investovať do zlepšenia a rozšírenia verejného osvetlenia v ďalších častiach nášho mesta,“ doplnil žilinský primátor s tým, že úspora sa týka nákladov na spotrebu elektrickej energie aj nákladov na údržbu.

Doteraz sa podľa Zigovej podarilo vymeniť a osadiť 456 svietidiel a vybudovalo sa približne 20 kilometrov nových káblových rozvodov. „V druhej etape sa bude pokračovať na ďalších sídliskách a v miestnych častiach. Nové osvetlenie pribudne do konca roka na Hájiku, Solinkách i Hlinách. Modernizácia verejného osvetlenia bude tiež na Bôriku, v Starom meste a na hlavných ťahoch. Celkovo sa na tento účel preinvestuje približne 7,3 milióna eur,“ dodala hovorkyňa mesta Žilina.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.