Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Mesto Trebišov chce naďalej modernizovať verejné osvetlenie cez eurofondy

„Mesto Trebišov určite plánuje reagovať na výzvu o nenávratný finančný príspevok hneď, ako bude vyhlásená. Čas a rozsah rekonštrukcie verejného osvetlenia závisí od podmienok danej výzvy,“ uviedla pre TASR Martina Mištaničová z mestského úradu.

V Trebišove sa v súčasnosti nachádza približne 2280 svetelných bodov verejného osvetlenia, v užívaní sú vo väčšine prípadov 10 – 40 rokov. Používané sú technicky staršie svietidlá. „Optická i elektrická časť potrebuje modernizáciu, aby spĺňala súčasné technické nároky. Energetická náročnosť celej sústavy verejného osvetlenia je značne vysoká, čo sa odráža na jej efektívnosti,“ konštatovala Mištaničová.

Za problémové možno podľa mestského úradu vnímať zmeny na sústave verejného osvetlenia spôsobené vekom, energetickú náročnosť svietidiel, zastarané elektrické rozvody a kabeláž, zníženú kvalitu a intenzitu svietivosti. Nevyhnutná je podľa mestského úradu i oprava stĺpov a výmena žiariviek za úspornejšie LED svietidlá.

K projektu modernizácie cez výzvu ministerstva hospodárstva malo dôjsť už vlani. V septembri 2015 bolo ukončené verejné obstarávanie s termínom ukončenia prác 15. novembra. Zmluva na nenávratný finančný príspevok napokon mestu prišla až 23. novembra a kladný výsledok z kontroly obstarávania 2. decembra. Keďže termín ukončenia modernizácie z verejného obstarávania vrátane návrhu zmluvy uplynul, vedenie mesta sa napokon rozhodlo nepodpísať zmluvu s víťazným uchádzačom a proces verejného obstarávania zrušiť.

„Vzhľadom na to, že v tomto prípade ide o verejné zdroje, bolo by nezodpovedné vystavovať mesto možnému riziku platenia pokuty, resp. napadnutia platnosti zmluvy,“ uviedla Mištaničová.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.