Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Mesto Nové Zámky sa bude uchádzať o dotáciu na modernizáciu osvetlenia

Celkový odhadovaný rozpočet projektu je 417.358 eur s DPH vrátane technológie, komponentov a montáže. Podľa predloženej dôvodovej správy predstavuje stavebno-technický výpočet, ktorý je súčasťou projektu, náklad 3320 eur, je však nárokovateľnou časťou nenávratného finančného príspevku. Celkové náklady projektu tak dosiahnu maximálne 420.678 eur.

Cieľom modernizácie je úspora nákladov na elektrickú energiu ročne vo výške 25.000 eur a nákladov na údržbu svietidiel vo výške 6000 eur ročne, čo spolu tvorí 31.000 eur. „V prepočte na dvadsaťročnú životnosť svietidla by úspora dosiahla 620.000 eur, pričom reálna životnosť svietidla je vyššia ako 20 rokov,“ skonštatoval primátor Nových Zámkov Otokar Klein. Schválenie zámeru modernizácie osvetlenia je podľa jeho slov len prvou fázou projektu, ktorý bude pokračovať po schválení dotácie.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.