Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. decembra 2016 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Mesto Las Vegas funguje výlučne na obnoviteľných zdrojoch

Na realizácii tohto cieľa sa začalo pracovať ešte v roku 2008. Kľúčovým sa stalo partnerstvo s energetickou spoločnosťou NVEnergy, ktorá dodáva elektrinu pre všetky budovy mesta vrátane radnice, do parkov aj komunitných centier a tiež pre pouličné osvetlenie. Posledným míľnikom zeleného plánu bolo spustenie solárnej elektrárne BoulderSolar 1 s inštalovaným výkonom 100 MW, ktorú sprevádzkovali pred dvoma týždňami.

Mesto si však vyrába elektrinu aj z vlastných solárnych inštalácií, napr. z panelov v tvare stromov na námestí pred radnicou, zo solárnych baldachýnov v parkoch aj z panelov na strechách budov vrátane čistiarne odpadových vôd. Hoci je slnko primárnym zdrojom elektriny pre mesto, koncom budúceho roka by sa mala do Las Vegas začať dodávať aj elektrina z vodnej elektrárne Hoover Dam.

Predtým ako mesto pristúpilo k aktívnej výrobe zelenej energie, týmto krokom predchádzali rozsiahle opatrenia na úsporu energie. Podľa samosprávy sa od roku 2008 v Las Vegas podarilo znížiť spotrebu energie o viac ako 30 %. Odhaduje sa, že vďaka zvýšeniu efektívnosti a nasadeniu obnoviteľných zdrojov mesto ročne ušetrí na energiách asi 5 miliónov dolárov.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.