Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. októbra 2016 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Mesto Banská Bystrica dlhodobo hovorí stop MVE, postoj deklarovalo aj ministrovi

„Malá vodná elektráreň v Šalkovej je príkladom problematickej prevádzky a nedostatočne riešených technických opatrení, ktoré by zabránili poškodzovaniu majetku miestnych obyvateľov. Vyvoláva obavy pri realizácii ďalších elektrární, ktoré sú plánované v Iliaši a Vlkanovej. Mala by byť preto akýmsi mementom,“ konštatoval banskobystrický primátor Ján Nosko.

Podľa ministra Sólymosa sa pripravuje nový materiál, ktorý prehodnocuje počet MVE na vodných tokoch a pritvrdzuje pravidlá ich výstavby.

„V súčasnosti sa snažíme využívať všetky legislatívne možnosti, ktoré nám umožňujú nejakým spôsobom zabrániť takejto výstavbe. Podnikneme aj ďalšie kroky, aby sa ich realizácia neuskutočnila a aby sme chránili záujmy obyvateľov dotknutých lokalít,“ dodal Nosko.

Stretnutie so zástupcami envirorezortu sa uskutočnilo na základe uznesenia MsZ, v ktorom poslanci žiadali Národnú radu SR a vládu, aby prijala opatrenia na dodatočné posúdenie a zhodnotenie vplyvov všetkých existujúcich i navrhovaných MVE v povodí Hrona na životné prostredie a zdravie obyvateľstva.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.