Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
teplo, tepláreň
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, Gettyimages
11. novembra 2021 Teplo a tepelná energia od Energia.skSITA

Menšie teplárne hľadajú pomoc, niektoré začali rokovať s Veolia Energia Slovensko

Rastúce ceny energií mali negatívny dopad na mnoho slovenských firiem. Menšie teplárne čelia možnému krachu. Pomocnú ruku im chce podať spoločnosť Veolia Energia Slovensko.

Spoločnosť priznala, že s niektorými teplárňami začala rokovať o akvizícii. Veolia Energia Slovensko chce vstúpiť do nových projektov spojených s výrobou a dodávkou tepla.

„Situáciu na teplárenskom trhu tak štandardne podrobne mapujeme a vnímame aj vzniknuté problémy u vybraných menších dodávateľov a to predovšetkým v mestských spoločnostiach. Sme pripravení o riešení ich problému diskutovať a nenechať ich odberateľov napospas veľkému zvýšeniu cien, no potrebujeme sa samozrejme najskôr detailnejšie oboznámiť si ich situáciou a podmienkami fungovania a to skôr než prijmeme akékoľvek rozhodnutie,“ uviedol generálny riaditeľ Veolia Energia Slovensko Peter Dobrý.

Pomôcť chce spoločnosť aj napriek tomu, že nemá nakúpené dostatočné množstvá plynu na výrobu tepla pre klientov mestských teplární. Veolia nakúpila zemný plyn pre svojich klientov v predstihu za podstatne nižšie ceny.

Veolia vlastní 24 dcérskych spoločností a 16 z nich vyrába a dodáva teplo priemyselným klientom a domácnostiam.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.