Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. septembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Máš športový talent? Prihlás sa!

Grantový program „Talenty Novej Európy“ je určený na podporu mladých športovcov, talentovaných umelcov a vedcov, ktorí chcú napredovať a ďalej rozvíjať svoj talent. Obmenou tohto ročníka je, že začína samostatne výzvou na podávanie prihlášok pre športovcov. Kategórie umenie a veda dostanú priestor v druhom polroku školského roka 2011/2012. Program je určený študentom ZŠ alebo SŠ s vynikajúcimi výsledkami na domácej či medzinárodnej scéne, ktorí majú jasnú predstavu o svojom ďalšom napredovaní. Výzva je určená aj v minulosti podporeným talentovaným deťom.

V rámci aktuálnej výzvy môžu o grant žiadať zákonní zástupcovia detí do 14. októbra 2011 pre individuálnu osobu alebo skupinu (maximálne však štvoricu) spĺňajúcu základné podmienky (vek, návšteva školy, umiestnenie v súťaži).

Stredoeurópska nadácia a spoločnosť SLOVNAFT, a.s., sa dlhodobo snažia podporiť výnimočné mladé talenty, ktorých rozvoj by v dôsledku nedostatku finančných prostriedkov mohol byť potlačený alebo oslabený. Školy, športové kluby, centrá voľného času zväčša nemajú dostatočné možnosti a vybavenie na zabezpečenie plnohodnotného rozvoja talentovaného dieťaťa. Ani samotní rodičia talentovaných detí si mnohokrát nemôžu dovoliť podporovať ich napredovanie v potrebnej miere, najmä ak nie je v rodine samotné.

Z množstva prihlásených talentov pomáhajú nadácii vybrať tie najvýraznejšie odborníci z Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave. Rozhodujúce slovo pri výbere finalistov má odborná porota zložená jednak zo zástupcu vedenia Fakulty telesnej výchovy a športu UK, zástupcov médií, CEF a Slovnaftu.

V prvých štyroch ročníkoch programu odborná porota vybrala 133 nadaných mladých ľudí, z toho 16 opakovane a ich talent bol podporený celkovou sumou viac ako 250 tisíc Eur.

V najbližších dňoch dostane takmer 3 500 základných a stredných škôl poštou a e-mailom informáciu o možnosti prihlásiť výnimočne športovo nadané deti do grantového programu „Talenty Novej Európy“.

Ďalšie informácie, ako aj prihlášku do 5. ročníka programu, nájdete na www.cef.sk a  www.slovnaft.sk. Ak chcete byť v kontakte s Talentami Novej Európy, staňte sa členom rovnomennej skupiny na komunitnom portáli www.facebook.com.

Zdroj: Slovnaft, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.