Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Martin mestsky urad zdroj energie.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
2. augusta 2023 Obnoviteľné zdroje OZESlnečná energia od Energia.skSITA

Martinský mestský urad bude mať fotovoltický zdroj energie

Martinská radnica získala takmer 100-tisícový nenávratný finančný príspevok na výstavbu fotovoltického zdroja energie. Ako informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová, mesto vďaka využitiu slnečnej energie na výrobu elektriny dosiahne výraznú úsporu, zníženie nákladov na dodávku elektriny a zníženie produkcie emisií skleníkových plynov.

Fotovoltický zdroj energie umiestnia priamo na streche martinského mestského úradu. „Využívanie obnoviteľných zdrojov energie je budúcnosťou rozvoja každej vyspelej krajiny. Zdroj na streche mestského úradu je však len prvým z našich plánovaných projektov. Perspektívne pracujeme na vytvorení podobných zdrojov pre školy a školské zariadenia a iné mestské budovy,“ poznamenal primátor mesta Ján Danko.

Vybudovanie zdroja bude stáť 104,3 tis. eur, radnica k nenávratnému finančnému príspevku z ministerstva životného prostredia pripojí povinné päťpercentné spolufinancovanie. Výstavba by mala byť dokončená v septembri.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.