Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2011 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Manažér z nelegálnej čínskej bane sa vydával za obeť výbuchu

Vyšetrovatelia zistili, že baňa bola v prevádzke napriek tomu, že jej majitelia vlani prišli o licenciu a úrady ich tento rok v apríli opakovane vyzvali k zastaveniu ťažby. Pod zemou tiež panovali zlé podmienky; niekoľko šácht bolo zablokovaných zosunutou horninou alebo uhoľným prachom a vybavenie bolo na mnohých miestach poškodené. Baňa ani nemala zariadenie, ktoré zaznamenáva prítomnosť nebezpečného plynu.

 Banské nešťastia sa v krajine stávajú pomerne často predovšetkým pre nedodržiavania bezpečnosti práce, ktorú vedenie baní obetuje, aby dosiahlo rýchlejšie ziskov. V snahe o zníženie počtu nehôd pred časom úrady nariadili, aby pri každej banskej práci bol v šachte aspoň jeden vedúci pracovník.

Čínske bane patria medzi najnebezpečnejšie na svete, aj keď situácia sa postupne zlepšuje. Podľa oficiálnych štatistík vlani v čínskych baniach zahynulo 2.433 baníkov, v priemere teda asi šesť denne. Mimovládne organizácie však tvrdia, že tieto čísla sú podhodnotené.

(c) ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.