Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. augusta 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Maloodberatelia na Slovensku menia dodávateľa plynu častejšie

Prechod k alternatívnemu dodávateľovi zemného plynu zvažuje čoraz viac malých odberateľov na Slovensku. „Najdôležitejším kritériom pri rozhodovaní sa o zmene dodávateľa plynu je cena,“ vyhlásil Boris Peško, hovorca spoločnosti RWE Gas Slovensko, ktorá je najväčším konkurentom dominantného dodávateľa SPP.

Pre prechod k RWE Gas Slovensko sa za ostatných sto dní rozhodlo približne tisíc nových zákazníkov, informoval hovorca. „Najväčší záujem o dodávku zemného plynu v tomto segmente prejavili obce, školy a maloobchodné reťazce,“ doplnil konateľ spoločnosti Miroslav Kulla.

Na Slovensku zatiaľ stále neexistuje širšie povedomie o možnosti zmeniť dodávateľa či už zemného plynu alebo elektrickej energie. „Zmena dodávateľa pre nás znamená úsporu niekoľko tisíc eur za rok,“ uviedol zástupca obchodnej siete COOP Jednota Štefan Koľ.

Pokiaľ ide o elektrickú energiu a segment domácností, objavili sa informácie, že v okolí Prešova a Košíc sa pohybujú podvodní predajcovia elektriny. Pod vplyvom nepravdivého tvrdenia, že Východoslovenská energetika presúva fakturáciu za elektrinu na inú firmu, vymáhajú podpisy od domácností, čím sa začína proces zmeny dodávateľa.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.