Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júla 2015 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

Malé a stredné firmy môžu realizovať energetické projekty až do konca roka 2015

Pripomenula, že energetické projekty sa môžu uchádzať o grant prostredníctvom úveru v Tatra banke, ktorý zo zdrojov Európskej investičnej banky (EIB) poskytuje Tatra banka na investičné zámery šetriace energiu.

O grant tak môžu požiadať napríklad klienti realizujúci projekty zatepľovania, zvyšovania energetickej efektivity v priemysle či rekonštrukcie vykurovacích systémov a podobne. Podmienkou je úspora energie na úrovni 30 % v stavebnom sektore, 20 % pri úspore emisií oxidu uhličitého a na úrovni 20 % pri ostatných projektoch.

Po splnení podmienok je možné získať nenávratný grant vo výške 14 % z oprávnených nákladov projektu, pričom tieto zdroje následne slúžia na splátku samotného úveru.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.