Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. mája 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Magnetické pásky slávia šesťdesiate narodeniny

Produkt IBM 726 z roku 1952, vážil 424 kg s úložným priestorom 1,4 MB dát na 152,4 metroch pásky (obr. č. 1). Páska sa postupne stala kľúčovým komponentom infraštruktúry na ochranu a uchovávanie dát. Pri súčasnom dynamickom raste dostupných údajov, storage administrátori musia zvládať zálohovanie a obnovu čoraz väčšieho množstva dát, pričom čelia veľkým nárokom prichádzajúcim z legislatívneho prostredia, najmä z pohľadu potreby uchovávať určité informácie počas zákonnom stanovenej lehoty. Páskové produkty IBM umožňujú vysoko výkonné zálohovanie a obnovu dát a sú bezpečným médiom na archivovanie dát pri nižších nákladoch.

Od prvého uvedenia v roku 1952 sa spoločnosť IBM neustále venovala vývoju a zdokonaľovaniu tejto technológie. Inovácie IBM v oblasti pások boli ocenené v roku 2011 (obr. č. 2) prestížnou cenou Engineering EmmyŸ za inovácie a v roku 2012 cenou Storage VisionŸ award v kategórii  Visionary Media and Entertainment Company za produkt IBM Linear Tape File System (LTFS). Produkt IBM TS1140 z roku 2011 váži 5.7 kg s úložným priestorom až 4TB dát.

Zdroj: IBM

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.