Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

MAGNA ENERGIA znižuje ceny elektriny pre rok 2017

„Vzhľadom na výrazný pokles cien na komoditných burzách  v prvom polroku 2016, regulované ceny pre rok 2017 klesli na rekordné minimá. Vo väčšine taríf tak medziročné zlacnenie výrazne presahuje úroveň 10 percent,“ hovorí Martin Semrič z MAGNA ENERGIA. Jedinou výnimkou je špecifická tarifa DD5, ktorú však využíva iba promile zákazníkov. Je to jedna z desiatky nových taríf, ktorú regulačný úrad zaviedol pre tzv. zraniteľných odberateľov, teda domácnosti a malé podniky do odberu 30 MWh/rok.

Zlacnenie elektriny v roku 2017 však môže byť na istý čas posledné. „Ceny na komoditných burzách v ostatnom čase stúpajú. Ak sa vývoj zásadne neotočí, čo je ale nepravdepodobné, v roku 2018 elektrina s vysokou pravdepodobnosťou zdražie,“ upozorňuje Martin Semrič. Ako konkrétne, to je momentálne ešte predčasné predpovedať.

Ceny elektriny od MAGNA ENERGIA v budúcom roku:

Zdroj: MAGNA ENERGIA, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.