Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. júna 2017 Jadrová energia od Energia.skSITA

Maďarský premiér Orbán prijal vedenie Rosatomu, rokovali o Paksi

Podľa internetového vydania týždenníka Heti Világgazdaság Orbánov hovorca Bertalan Havasi uviedol, že na rokovaní sa zúčastnil minister riadiaci úrad vlády János Lázár, minister bez kresla zodpovedný za rozšírenie elektrárne v Paksi János Süli a za Rosatom aj prvý námestník generálneho riaditeľa Kirill Komarov. Bližšie detaily rozhovorov nezverejnili.

Süli 9. mája uviedol, že nové dva bloky elektrárne by mohli vyrábať elektrickú energiu už v roku 2026. Minister dodal, že prípravné investície sa môžu začať na budúci rok. Zdôraznil, že mimoriadnu pozornosť bude venovať tomu, aby sa dosiahla 40-% účasť domácich dodávateľov na tomto projekte, ako je to uvedené aj v zmluve, čo však podľa jeho slov bude mať aj isté zatiaľ nešpecifikované riziká.

Ruský prezident Vladimir Putin na pracovnej návšteve v Budapešti 2. februára povedal, že s Orbánom venovali mimoriadnu pozornosť projektu výstavby dvoch nových blokov atómovej elektrárne v Paksi. „Tento projekt v hodnote 12 miliárd eur vytvorí 10.000 nových pracovných miest,“ podčiarkol vtedy Putin.

© TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.