Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Budapešť
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Budapešť - parlament (foto: Flickr.com: Mr. Theklan
10. novembra 2010 Ostatné od Energia.skSITA

Maďarsko odštartuje svoje predsedníctvo v EÚ energetikou

Prvé stretnutie hláv členských krajín EÚ a predsedov vlád počas Maďarského predsedníctva sa uskutoční 4. februára 2011. Bude sa na ňom diskutovať o energetických otázkach, píše portál EurActiv.sk.

Energetickými témami sa bude zaoberať i druhý summit v prvom polroku 2011, ktorý sa uskutoční v máji. Bude sa hovoriť predovšetkým o energetickej infraštruktúre v kontexte iniciatívy EÚ „Východné partnerstvo“.

„Musíme rozvinúť spoločné politiky – ako sú klimatické zmeny, energetika a inovácie – a potom uvidieť, ako ich vieme financovať, nie naopak,“ vyhlásil dávnejšie maďarský veľvyslanec vo Francúzsku László Nikicser.

Maďarské predsedníctvo začne 1. januára 2011. Na prvý polrok budúceho roka ho v rámci princípu rotácie prevezme od súčasnej predsedajúcej krajiny – Belgicka. Maďarsko predložilo svoj program predsedníctva ako posledné z aktuálnej predsedníckej „Trojky“ Španielsko – Belgicko – Maďarsko.

V polovici budúceho roka preberie predsednícku štafetu od Maďarska Poľsko, uzatvára EurActiv.sk.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.