Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. novembra 2017 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Maďarsko je pripravené na dohodu s Chorvátskom o usporiadaní kauzy INA-Mol

Podľa agentúry MTI Orbán pripomenul, že práve uvedená úloha maďarskej ropnej spoločnosti bola jediným problémom inak dobrých vzájomných vzťahov Maďarska a Chorvátska.

Maďarský ministerský predseda zdôraznil, že ide o obchodnú a nie vládnu záležitosť, napriek tomu podporuje vyriešenie tohto sporu. „Ak v budúcnosti chorvátska vláda nebude chcieť vidieť Mol v Chorvátsku, tak Maďarsko je pripravené pristúpiť k rozumnej dohode, a vráti svoj podiel získaný v INA,“ konštatoval Orbán.

Plenkovič vyjadril spokojnosť s vývojom vzájomného obchodu a pripomenul, že v tomto roku navštívilo jeho krajinu pol milióna maďarských turistov.

Chorvátsko a Maďarsko podľa jeho slov urobia kroky k rozvoju dopravného prepojenia i energetiky, v rámci toho aj k vytvoreniu obojsmernej prepravy zemného plynu.

Ku kauze ropných spoločností predseda chorvátskej vlády povedal, že politická vôľa už existuje, je ešte potrebné vytvoriť model, ktorý bude spravodlivý voči maďarským investíciám, ale ktorý súčasne určí aj reálnu hodnotu podielov spoločnosti INA.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.