Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jaslovske Bohunice-TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Atómová elektráreň Jaskovské Bohunice. Foto: TASR/Pavol Ivan
4. júna 2012 Jadrová energia od Energia.skTASR

MAAE vykoná kontrolu v jadrovej elektrárni Bohunice

„Štyria odborníci z MAAE začnú svoju misiu v pondelok 4. júna, 19 mesiacov po previerke OSART, ktorá sa v atómovej elektrárni Bohunice V2 konala v novembri 2010,“ informovala hovorkyňa SE Janka Burdová.

Cieľom následnej previerky je zhodnotenie postupu v prijímaní opatrení na základe odporúčaní predchádzajúcej misie OSART a kontrola vhodnosti a stavu realizácie prijatých opatrení. V roku 2010 tím 13 špecialistov predovšetkým hodnotil, ako majú pracovníci elektrárne osvojené prevádzkové a bezpečnostné pravidlá a či je elektráreň V2 bezpečne a spoľahlivo prevádzkovaná.

Preverované oblasti zostávajú rovnaké – organizácia a administratíva, prevádzka, údržba, inžinierska podpora, radiačná ochrana, prevádzkové skúsenosti, chémia, havarijné plánovanie a dlhodobá prevádzka.

Spoločnosť Slovenské elektrárne, a. s., je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel S.p.A. so 66 % podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

Zdroj: TASR, energia

Ilustračná snímka: TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.