Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

M. ŠEFČOVIČ: Tranzit plynu cez Ukrajinu je pre strednú Európu citlivá otázka

„Myslím si, že je to otázka, ktorá je z geopolitického hľadiska, a ako aj hľadiska medzinárodnej politiky mimoriadne dôležitá. Otázka tranzitnej cesty cez Ukrajinu bola diskutovaná na všetkých úrovniach v Európe, ktoré si vieme predstaviť, na ministerskej, medziministerskej, či na ostatných úrovniach,“ priblížil.

Podľa Šefčoviča preto všetky projekty, ktoré môžu ohroziť budúcnosť tranzitných ciest cez Ukrajinu, ako napríklad plynovod Nord Stream 2, sú v centre záujmu a veľa sa o nich diskutuje. „Viem, že tento projekt bol prezentovaný ako čisto komerčný. Nikdy som však nevidel komerčný projekt, o ktorom by sa toľko diskutovalo, a to aj na politickej úrovni,“ podčiarkol.

V súvislosti s plynovodom Nord Stream 2 eurokomisár zdôraznil, že cieľom Energetickej únie je aj ubezpečovať, že energetická bezpečnosť všetkých členských štátov EÚ sa zvyšuje. „Aby sa nestalo, že ukončenie akéhokoľvek energetického projektu spôsobí, že budeme mať na jednej strane víťazov a na druhej strane porazených. Zo spoločných projektov musíme spoločne benefitovať ako členovia európskej komunity,“ dodal podpredseda EK.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.