Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sefcovic - tasr
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Maroš Šefčovič - tlačová konferencia po Rade EÚ pre energetiku
8. januára 2018 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

M. Šefčovič: SR je na tom s infraštruktúrou pre elektromobily v EÚ pomerne dobre

„My na Slovensku sme na tom v porovnaní s ostatnými krajinami pomerne dobre, lebo dnes už možno elektromobilom precestovať celé Slovensko, čo nie je situácia vo všetkých členských krajinách. Avšak s nárastom počtu elektromobilov budeme musieť zahustiť sieť (nabíjacích staníc) dosť výrazne. Momentálne máme 335 nabíjacích staníc, do budúcnosti ich budeme určite potrebovať viac,“ povedal.

Bude podľa neho potrebné využívať moderné technológie, ktoré umožnia v jednom nabíjacom bode zároveň nabíjať viac automobilov, mať možnosť skladovať lacnú nočnú energiu či energiu z obnoviteľných zdrojov energie (OZE).

„Určite je potrebné pripravovať infraštruktúru na nárast elektromobility. Na tieto účely sme preto vyčlenili 900 miliónov eur len do konca tejto dekády. Verím, že v spolupráci s vládami jednotlivých členských krajín a so súkromným sektorom sa nám podarí urýchliť dobudovanie infraštruktúry, ktorú potrebujeme,“ dodal Šefčovič.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.