Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

M. ŠEFČOVIČ: Slovenský reverzný tok plynu je pre Ukrajinu veľmi dôležitý

Slovenský reverz bol podľa jeho slov popri ruských dodávkach plynu hlavnou cestou prepravy plynu na Ukrajinu. „Sme zároveň veľmi radi, že k slovenskému reverzu sa pridala možnosť prepravovať plyn aj cez Maďarsko,“ podotkol.

Kapacita slovenského reverzného toku plynu na Ukrajinu nie je podľa Šefčoviča využívaná naplno. „Tým dôvodom nie sú však kapacitné otázky, ale skôr otázky financovania nákupu plynu na ďalšie obdobie. To je jedna z otázok, ktorú bude (Ukrajina) musieť vyriešiť,“ doplnil.

„Boli by sme radi, keby veľké západné firmy, ktoré obchodujú na trhu s plynom, zvážili možnosť uskladnenia niektorých plynových zásob v ukrajinských zásobníkoch. Robíme pre to maximum z hľadiska právneho rámca, aj z hľadiska možnosti prepravy plynu do ukrajinských zásobníkov a spätného reverzného toku, ak by to bolo potrebné pre obchodníkov s plynom,“ dodal.

UPOZORNENIE:

TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.