Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. novembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

M. ŠEFČOVIČ: Projekt Energetickej únie podporujú všetky členské štáty EÚ

„Keď cestujem naprieč EÚ, zo severu na juh, z východu na západ, z Bulharska do Veľkej Británie, z Malty do Dánska, môžem povedať, že tento projekt sa teší podpore všetkých členských štátov EÚ, ako aj všetkých aktérov, teda národných vlád, cez parlamenty, občiansku spoločnosť, a tiež jednotlivých organizácií pôsobiacich na energetických trhoch,“ priblížil podpredseda EK.

Jedným z dôvodov podpory projektu Energetickej únie je podľa Šefčoviča to, že sa pokúša pozrieť na energetiku z holistickej (celostnej) perspektívy. „Nevnímame energetiku a energiu z tradične úzkeho pohľadu, teda ako energiu vyprodukovať, prepraviť a ako spotrebovať. Ak chceme byť v tomto projekte úspešný a nastaviť energetiku na akési nové koľajnice, tak musíme zaujať holistický, komplexný prístup. Musíme kombinovať energetické politiky s našimi cieľmi v oblasti klimatických zmien. Musíme sa jasne pozrieť na to, ako môžeme znížiť podiel uhlíka v doprave a aj v iných sektoroch ekonomiky,“ dodal eurokomisár.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.