Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

M. ŠEFČOVIČ: Konflikt na Ukrajine zvýšil význam otázky energetickej bezpečnosti

„Myslím si, že taká tá permanentná nervozita, ktorú sme tu mali za uplynulých pár rokov, keď sme sa každé leto pýtali, akým spôsobom budú zabezpečené dodávky energií počas zimy, naozaj zvýšila politický profil tejto témy. Dostalo sa to, obrazne povedané, na najvyššie poschodia politických diskusií a vytvorilo také politické momentum, aby sme sa rozprávali nielen o energetickej bezpečnosti, ale aj o ostatných problémoch,“ poznamenal.

Konflikt na Ukrajine podľa Šefčoviča určite zvyšuje tlak na to, aby si EÚ hľadala nové zdroje energií, aby svoje zdroje energií diverzifikovala a aby znižovala svoju závislosť na limitovanom množstve veľkých dodávateľov energií. „Samozrejme, to bude tiež predmetom takého návrhu na spoločný postup, ktorý by sme ako európske krajiny mali rešpektovať a ktorý by sme mali v budúcnosti omnoho intenzívnejšie uplatňovať,“ dodal podpredseda EK.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.