Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

M. ŠEFČOVIČ: Chystaný megabalík návrhov v energetike zrevoluční tento sektor

Šefčovič pred prijatím tohto balíka „naprieč európskou ekonomikou“ spresnil, že na jeho príprave sa podieľalo spolu 14 eurokomisárov a pripravené návrhy, ktoré povedú k dotvoreniu vnútroúnijného trhu s energiami, sú aj v súlade s budovaním jednotného digitálneho trhu a s využívaním možností, ktoré núka Európsky fond pre strategické investície (EFSI).

„Vytvárame skutočne novú modernú nízkouhlíkovú energetickú bázu pre európsku ekonomiku, ktorá dnes prechádza štvrtou priemyselnou revolúciou. Má mimoriadne transformačný vplyv na to, ako sa bude nová európska ekonomika modernizovať a spĺňať všetky štandardy moderných ekonomík aj z pohľadu boja proti klimatickým zmenám,“ opísal pripravovaný balík návrhov slovenský eurokomisár.

Zároveň dodal, že chystané návrhy budú maximálne ústretové voči európskym spotrebiteľom, ktorí by mali mať už v najbližšej budúcnosti možnosť energiu nielen spotrebovávať a voľne sa rozhodovať, od koho ju budú kupovať, ale v prípade ich záujmu a možností ju aj vyrábať a dodávať do rozvodných sietí.

UPOZORNENIE:

TASR vydá k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.