Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. apríla 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

4M Market Coupling Spustenie plánované na 11. novembra 2014

Riadiaci výbor, na základe vývoja projektu, stanovil ďalšie kľúčové míľniky, ktoré zabezpečia napredovanie projektu 4M MC pre nadchádzajúce obdobie. Členovia projektu sa zaviazali k opätovnému potvrdeniu dátumu spustenia projektu 4M MC v priebehu augusta, kedy by mala byť ukončená podstatná časť implementácie. Organizácia seminárov pre účastníkov organizovaného krátkodobého cezhraničného trhu s elektrinou na národných úrovniach krajín zapojených v projekte je plánovaná v mesiaci september, za účelom predstaviť finálnu organizáciu a nastavenia trhu a zároveň informovať o spoločných testoch. Zároveň, na národných úrovniach prebehnú informačné kampane, ktorých úlohou bude predstaviť nové obchodné procesy a charakteristiky platformy PCR.

Prevádzkovatelia prenosových sústav (TSO) 4M MC sa dohodli na architektúre systému TSO Management Function (mTMF). mTMF poskytuje efektívne riadenie všetkých spoločných povinností prevádzkovateľov prenosových sústav a prevádzkuje spoločné komunikačné rozhranie TSO-PX. Po spustení prevádzky bude mTMF predstavovať univerzálnu platformu podporujúcu integráciu medziregionálnych trhov, ktorá bude otvorená pre rozšírenie o ďalšie trhy s elektrinou.

Členovia projektu budú pravidelne informovať o napredovaní projektu 4M MC.

Zdroj: SEPS, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.