Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ropna tazba
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/mark i geo (licencia Creative Commons)
14. septembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Lukoil získa daňové úľavy na ťažbu Kaspickej ropy

Ruská ropná spoločnosť Lukoil možno získa daňové výhody pre ropné pole Juri Korchagin v Kaspickom mori. Po schválení môže nápad nadobudnúť účinnosť už od začiatku roka 2011. V priebehu troch rokov sa očakáva rozšírenie aj o ropné pole Korchagin.

Vládna pomoc bude mať pravdepodobne podobu zníženej dane na export, informuje agentúra Platts. Vypočíta sa na základe rovnakého princípu, ktorý sa použil pri stanovení dane na export ropy z oblasti východnej Sibíre cez ropovod ESPO (Eastern Siberia – Pacific Ocean).

Podľa ruského ministra energetiky Sergeja Šmatka sa neuvažuje o úplnom zrušení daňového zaťaženia. Nulová sadzba na export ropy nie je riešením, určitá miera ziskovosti sa zachová: „Nehovoríme o nulových daniach. Zároveň však musí hospodársky model garantovať návratnosť a produkčnú výnosnosť. Pri stanovovaní zliav vezmeme tento fakt do úvahy.“

Minister ubezpečil, že vláda schváli návrh rezolúcie v najkratšom možnom čase, píše RIA Novosti.

Podľa vládnych údajov sa zásoby ropných polí spoločnosti Lukoil v oblasti Kaspického mora odhadujú na zhruba 4,7 mld. barelov, uzatvára Platts.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.