Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júla 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Lukoil Slovakia vlani zvýšil tržby o vyše 11 %

Prevádzkovateľ siete čerpacích staníc Lukoil Slovakia sa v minulom roku napriek rastu tržieb dostal do červených čísel. Tržby spoločnosti z predaja tovaru pritom stúpli z 81,4 mil. eur v roku 2010 na vlaňajších 90,3 mil. eur, čo znamenalo medziročný nárast o vyše 11 %. Ako ďalej vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou, celkový hospodársky výsledok spoločnosti však predstavoval vlani stratu 802,6 tis. eur, kým v roku 2010 ešte evidovala mierny zisk v objeme 9,2 tis. eur.

Spoločnosť Lukoil Slovakia je súčasťou medzinárodnej skupiny Lukoil, ktorá patrí medzi popredné ropné a plynárenské spoločnosti v Rusku. Do strednej Európy Lukoil vstúpil v roku 2007, kedy odkúpil od spoločnosti ConocoPhillips 376 čerpacích staníc v siedmich európskych krajinách vrátane Slovenska, kde boli dovtedy prevádzkované pod značkou Jet. V súčasnosti prevádzkuje Lukoil na Slovensku 14 čerpacích staníc.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.