Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

LUČENEC: Rekonštrukcia verejného osvetlenia sa v meste uskutočnila pred 13 rokmi

„Staré svietidlá boli vymenené za nové typu Sapphire a Altra od spoločnosti Schréder. Okrem samotných svietidiel a zdrojov verejného osvetlenia boli menené aj prívody do svietidiel, výložníky v počte 749 kusov a elektrovýzbroje – 823 kusov. Zároveň došlo k odstráneniu starých káblových porúch a náterom 758 kusov stožiarov,“ konkretizovala hovorkyňa. Okrem spomínanej rekonštrukcie Lučenec každoročne dopĺňa a navyšuje počet svetelných bodov, ktorých je v súčasnosti vyše 3100 kusov.

„V rámci rekonštrukcií miestnych komunikácií mesto komplexne rieši aj rekonštrukcie verejného osvetlenia, spolu s výmenou podzemných vedení. V súčasnej dobe pri rekonštrukciách umiestňujeme aj LED svietidlá, v čom chceme pokračovať aj do budúcnosti,“ dodala Hrnčiarová s tým, že mesto má záujem riešiť v budúcnosti ďalšie rekonštrukcie verejného osvetlenia, ktoré sa budú týkať výmeny podzemných vedení a stĺpov verejného osvetlenia.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.