Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. decembra 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Litva podpísala nový 10-ročný kontrakt o preprave plynu do Kaliningradu

Dohoda je postavená na súčasnom kontrakte, ktorý platí do konca tohto roka. Pokrývať bude obdobie od 1.1.2016 do 31.12.2025. Termín platnosti zmluvy je spojený s obdobím návratnosti značných investícií uskutočnených do konca roka 2010, ktoré mali zlepšiť kapacity prepravy plynu v ruskej exkláve.

Na vstupnom bode z bieloruského prepravného systému a výstupnom bode do kaliningradského systému sú zabookované kapacity vo výške 10,5 milióna m3 denne. V súlade s pravidlami spoločnosti Amber Grid si môže Gazprom v prípade potreby zarezervovať aj ďalšie kapacity.

Ročný  príjem z tejto služby bude podľa novej zmluvy vo výške 10 – 11 mil. eur, čo je podľa Amber Grid porovnateľné so súčasnou úrovňou.

Súčasťou zmluvy je aj klauzula „ship or pay“, ktorá sa vzťahuje na 2,5 miliardy m3 plynu ročne.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.