Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. júna 2010 Jadrová energia od Energia.skSITA

Litva kritizuje Rusko kvôli jadrovým elektrárňam

Ruská federácie pri procese výstavby nových jadrových elektrární nedodržala medzinárodné štandardy, tvrdí hlava štátu Litvy Dalia Grybauskaite. Obvinenia zazneli pri návšteve riaditeľa Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (IAEA) vo Vilňuse.

Hlava štátu pobaltskej krajiny je presvedčená, že v záujme každého je dodržiavanie medzinárodných štandardov jadrovej bezpečnosti a ochrany životného prostredia. Presne tak ako ustanovuje konvencia ESPOO, informuje Baltic Review. „Hoci aj malá odchýlka od týchto štandardov môže skompromitovať jadrovú energetiku v tomto regióne,“ skonštatovala litovská prezidentka.

Litva nie je energeticky nezávislá. Začiatkom roka sa stala dovozcom elektrickej energie potom, čo bola v decembri 2009 po dohode s EÚ odstavená jadrová elektráreň Ignalina. Vilňus plánuje postaviť novú elektráreň Visaginas, uzatvára RIA Novosti.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.