Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vlada_rokovanie_TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Rokovanie vlády. Foto: TASR/Martin Baumann
4. mája 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Liberalizačný balíček je medzi prioritami vlády

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 30.4.2012

Druhá vláda Roberta Fica počíta s výstavbou novej jadrovej elektrárne. Chce sa tiež zamerať na boj s energetickými monopolmi. Vládny kabinet chce podľa svojho programového vyhlásenia podstatne rozšíriť právomoci štátu v oblasti dohľadu nad regulovanými subjektmi. (viac informácií)

Štát dostane od košickej teplárne dividendy 630 tis. eur. Členovia predstavenstva a dozornej rady spoločnosti Tepláreň Košice nedostanú z minuloročného zisku žiadne tantiémy. (viac informácií)

Aj napriek nesúhlasu mnohých obyvateľov žiarskej mestskej časti Šašovské Podhradie a vodákov odsúhlasili mestskí poslanci Žiaru nad Hronom zmenu územného plánu mesta, ktorá povoľuje výstavbu vodnej elektrárne v tejto mestskej časti. Súkromný investor plánuje postaviť malú vodnú elektráreň s výkonom 6 GW elektrickej energie ročne. (viac informácií)

Streda – 2.5.2012

Prioritou vlády je prijatie liberalizačného balíčka. Vláda sa chce taktiež bližšie pozrieť na podporu obnoviteľných zdrojov a domácu ťažbu uhlia s cieľom znížiť koncové ceny elektriny. (viac informácií)

Slovenské teplárenstvo v súčasnosti charakterizuje výrazný pokles spotreby tepla a zle nastavené regulačné prostredie, zhodnotil šéf spoločnosti Tepláreň Košice (TEKO) Miroslav Nosál. Príspevok generálneho riaditeľa TEKO odznel na nedávnej odbornej konferencii ENKO 2012 v Bratislave. (viac informácií)

Investori, ktorí plánujú uviesť do prevádzky slnečnú elektráreň po 1. júli tohto roka môžu počítať s garanciou výkupnej ceny elektriny len vo výške 119 eur za megawatthodinu. Tá pritom môže byť vyrobená len vo fotovoltickom zariadení s výkonom do 100 kilowattov, ktoré je umiestnené na strešnej konštrukcii alebo obvodovom plášti budovy. (viac informácií)

Štvrtok – 3.5.2012

Vládny kabinet schválil nariadenie, ktoré uvádza do praxe novelu zákona o Národnom jadrovom fonde. Podľa novely prevádzkovatelia jadrových zariadení zaplatia do fondu na tzv. zadný palivový cyklus ročný fixný poplatok, ktorý bude každoročne podliehať inflácii. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.