Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. apríla 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Liberalizácia trhu s plynom napreduje

Týždeň na Slovensku

Utorok – 17.4.2012

V tomto roku si môžu domácnosti podľa údajov zverejnených Úradom pre reguláciu sieťových odvetví SR (ÚRSO) vybrať už z jedenástich dodávateľov zemného plynu. Okrem nich avizovala záujem dodávať plyn domácnostiam aj Západoslovenská energetika. (viac informácií)

Stredoslovenská energetika zinkasuje od SEPS 1,5 mil. eur. Stredoslovenskí energetici pre prevádzkovateľa prenosovej sústavy zabezpečia dodávku elektrickej energie, stlačeného vzduchu a ďalších služieb pre potreby šiestich elektrických staníc. (viac informácií)

Streda – 18.4.2012

Výrobcovia elektriny, ktorí ju produkujú prostredníctvom obnoviteľných zdrojov energií s inštalovaným výkonom do 10 kilowattov, by mali byť oslobodení od spotrebnej dane z elektriny. (viac informácií)

Štvrtok – 19.4.2012

Vyraďovanie jadrovej elektrárne V1 bude riadiť jednotný počítačový systém. Projekt jednotného počítačového systému je určený na správu všetkých materiálov vznikajúcich v oblastiach vyraďovania a má umožniť ich monitorovanie až kým tieto materiály nebudú dopravené do výstupných skladov. (viac informácií)

Piatok – 20.4.2012

Česko-slovensko-maďarský projekt spájania trhov s elektrinou, tzv. Market Coupling, by mohli zahájiť po skončení sezóny letných dovoleniek. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.