Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júna 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Letná škola energetiky

20 vysokoškolákov bude mať tento rok príležitosť zažiť energický týždeň prázdnin v krásnom prostredí Zámku Topoľčianky. Do 26. júna 2015 sa môžu bakalári, magistri či inžinieri, vrátane tých študujúcich v zahraničí, prihlásiť na Letnú školu energetiky. Tá sa bude konať od 26. júla do 2. augusta 2015 pod záštitou podpredsedu Európskej komisie pre energetickú úniu Maroša Šefčoviča.

Dve desiatky najlepších spomedzi prihlásených študentov, ktorí zaujmú odbornú porotu motivačným listom a akademickými výsledkami, strávia týždeň v spoločnosti najzaujímavejších osobností slovenskej energetiky, navštívia verejnosti bežne neprístupné energetické zariadenia, absolvujú profesionálne tréningy a zažijú kopec zábavy. Letná škola energetiky sa na rozdiel od susedných krajín koná na Slovensku tento rok po prvýkrát.

Podujatie organizujú Slovenské elektrárne v spolupráci s partnermi – Zastúpením Európskej komisie na Slovensku, spoločnosťou Auto-Impex a Slovenskou debatnou asociáciou. Cieľom je priblížiť dnes kľúčovú tému energetiky mladým a zároveň inšpirovať študentov  k intenzívnejšiemu záujmu o túto oblasť Na programe sa budú podieľať aj Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Letná škola energetiky má ambíciu stať sa tradíciou a okrem motivácie mladých k štúdiu energetiky je jej cieľom aj posilnenie vzájomných vzťahov medzi energetickými spoločnosťami, akademickou obcou, mimovládnymi organizáciami, médiami i odborníkmi a analytikmi práve v období, keď je téma energetiky vysoko na európskej agende.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.