Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. novembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Lama Investments v ČR zvažuje žalobu voči ČEZ a E.ON

Podľa dodávateľa plynu Lama Investments konkurenčné spoločnosti ČEZ a E.ON parazitujú na značke Levnyplyn.cz, zvažuje preto žalobu. Spoločnosť o tom informovala vo štvrtok. Podľa spoločnosti môžu ČEZ a E.ON porušovať pravidlá k ochrannej známke Levnyplyn.cz, ktorú má Lama Investments zaregistrovanú. Ako firma ďalej uviedla, ak obe spoločnosti „nezmenia neférový spôsob svojej propagácie,“ uvažuje Lama Investments o žalobe, pričom by žiadala odstrániť protiprávnu reklamu a náhradu vzniknutej škody.

„E.ON využíva na svoju propagáciu zjavne parazitickú prezentáciu Levnyplyn.cz. Pripomína tak stánkových predajcov ponúkajúcich napodobeniny značkových výrobkov so skomolenou značkou,“ uviedol hovorca spoločnosti Lama Investments Andrej Čírtek. „Je potrebné, aby aj na internete začali platiť civilizované a hlavne zákonné pravidlá propagácie,“ dodal Čírtek. E.ON obvinenia odmieta. „Neviem o tom, že by sme sa niečoho neoprávneného dopúšťali,“ namietol hovorca E.ON Vladimír Vácha. „Keď sa nám list od Lama Investments dostane do rúk, vyjadríme sa k nemu,“ doplnil.

Spoločnosť ČEZ má zase internetovú prezentáciu Levnyplynodcez.cz, ktorá podľa právnikov Lama Investments tiež parazituje na jej značke. „Podľa našich právnych rozborov neparazitujeme a ani nepoužívame žiadnu značku od Lama Investments. „Levný plyn“ je všeobecné slovné spojenie a ako také ho predsa nie je možné chrániť. Značka je grafické stvárnenie,“ skonštatoval hovorca ČEZ Ladislav Kříž.

Lama Investments poslala obom konkurentom na trhu s plynom a elektrinou listy vyzývajúce zastaviť klamlivú reklamu. Ďalší postup vraj závisí na reakciách oslovených firiem.

Do skupiny Lama patrí okrem Lama Investments, ktorá sa špecializuje na obchod so zemným plynom a elektrinou aj Česká naftárska spoločnosť, ktorá sa zameriava na vlastnú ťažbu a výstavbu ťažobnej infraštruktúry. Skupina Lama je v súčasnosti jediná na českom trhu, ktorá plyn zároveň ťaží a dodáva odberateľom.

Všetky tri firmy majú zastúpenie aj na Slovensku. Spoločnosti ČEZ Slovensko a Lama Investments začali v tomto roku ponúkať plyn pre slovenských zákazníkov. Spoločnosť E.ON pôsobí na Slovensku ako 49-percentný akcionár distribučnej spoločnosti Západoslovenská energetika, a.s.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.