Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. decembra 2017 Ostatné od Energia.skSITA

Kvôli prístupu ÚRSO budú mať zákazníci MAGNA ENERGIA nové ceny až od 20. januára 2018

Dôvodom sú vzorové obchodné podmienky, ktoré pre dodávateľov energií stanovil ÚRSO. Tie vyžadujú, aby sa odberatelia dozvedeli nové cenníky minimálne 30 dní pred tým, ako vstúpia do platnosti. Preto sa prvý krát v histórii MAGNA ENERGIA stane, že spoločnosť nebude môcť účtovať nové ceny v štandardnom termíne – teda od začiatku roka. Keďže ceny elektriny na komoditných burzách medzitým významne vzrástli, spoločnosť bude musieť elektrinu pre domácnosti dotovať do 20. januára 2018 zo svojich vlastných zdrojov. „V tejto situácii sme sa pritom ocitli bez vlastného zavinenia,“ upozorňuje Martin Semrič.

Medziročne ceny komodity práve z dôvodu vývoja na burzách vzrastú. Po započítaní distribučných poplatkov si však nie každý odberateľ priplatí. Ceny mierne klesnú pre domácnosti v kategórii D1 na strednom a východnom Slovensku. V ostatných kategóriách už dodávatelia musia počítať s nárastom nákladov, ktorý by ale nemal byť výrazný. Vo väčšine prípadov by sa mal pohybovať v sumách do desať eur mesačne.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.