Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. októbra 2009 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Kritériá označenia Energy Star pre obrazovky sa sprísnili

Ak sa výrobcovia obrazoviek  budú chcieť pre svoj produkt získať označenie „Energy Star“, budú musieť splniť prísnejšie podmienky. Rozhodla o tom Európska komisia spolu s americkou EPA. Zariadenia vyhovujúce novým podmienkam podľa expertov ušetria v EÚ približne 9 TWh elektriny v priebehu nasledujúcich piatich rokov. Také množstvo elektriny zodpovedá ročnej spotrebe elektrickej energie vo všetkých bulharských domácnostiach.

Podľa slov bývalého komisára pre energetiku Andrisa Peibalgsa je „Energy Star veľmi úspešným príkladom spolupráce s USA v oblasti energetickej efektívnosti. Program prináša konkrétne znižovanie spotreby energie a CO2 vo svete a zároveň aj šetrí peniaze obyvateľov a podnikateľov.“ Aj kritériá pre energetické kategórie nových kancelárskych spotrebičov sa stanú súčasťou programu Energy Star.

„Energy Star“ je dobrovoľným označením, ktoré je prideľované spotrebičom, pokiaľ splnia programom určené štandardy. Americká EPA program vytvorila v roku 1992 a Európska únia zaviedla označenie „Energy Star“ pre kancelárske vybavenie (monitory, kopírovacie zariadenia, faxy, tlačiarne a pod.) v roku 2001. Členské štáty a inštitúcie EÚ sú povinné požadovať vo verejných obstarávaniach štandardy minimálne tak vysoké, ako stanovuje Energy Star

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.