Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. mája 2011 Ostatné od Energia.skTASR

Kristián Takáč: Šéfa ÚRSO by mal menovať parlament

„Nemyslím si, že to úradu zaručuje potrebnú mieru nezávislosti. ÚRSO by skutočne mal byť tým orgánom, ktorý je mimo nejakých zásahov vlády. Navrhujeme preto, aby šéfa a podpredsedu ÚRSO nemenovala vláda, ale skôr parlament, kde má priestor aj opozícia,“ uviedol dnes Takáč na novinárskom workshope Inštitútu pre energetickú bezpečnosť (ESI).

Podľa jeho slov „to sú natoľko dôležité veci, že by ich nemala určovať iba koaličná vláda“. „Pretože dochádza potom k tomu, že sa (regulačný úrad – pozn. TASR) za každej vlády mení,“ zdôraznil.

Podľa štátneho tajomníka MH SR sú na Slovensku de facto namiesto jedného regulátora, dvaja regulátori. „Máme ÚRSO a zároveň máme aj Regulačnú radu. Nemyslím si, že je to úplne štandardné riešenie,“ pripomenul.

„Regulátor by mal byť iba jeden. Regulačná rada by mala byť predovšetkým iba odvolacím orgánom voči cenovým rozhodnutiam regulátora,“ dodal.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.