Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Křetínský definitívne získal dve paroplynové elektrárne v Británii

Celkový inštalovaný výkon elektrární Langage a South Humber Bank je 2300 megawattov (MW). EPH v júni uviedol, že za ne prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti EP UK Investments zaplatí 318 miliónov libier.

Holding uviedol, že akvizícia je súčasťou stratégie EPH, ktorá predpokladá navyšovanie výrobnej kapacity vo Veľkej Británii, kde už firma vlastní elektrárne Eggborough a Lynemouth. Podotkol, že v Eggborough vedľa prevádzkovania čiernouhoľnej elektrárne pripravuje výstavbu nového plynového zdroja s výkonom okolo 2500 MW. Elektráreň Lynemouth zase prechádza konverziou na spaľovanie biomasy.

EPH prevádzkkuje zariadenia v Českej republike, na Slovensku, v Nemecku, Taliansku, Maďarsko a vo Veľkej Británii. V súvislosti s vyhlásením hospodárskych výsledkov za minulý rok, holding oznámil, že sa stal siedmym najväčším výrobcom elektriny v Európe.

Väčšinovým vlastníkom holdingu je Křetínský, ktorý teraz drží 94 percent akcií EPH. Podiel 31 percent v EP Infrastructure (EPIF), kľúčovej dcérskej firme holdingu, získal tento rok fond austrálskej banky Macquarie. EPIF v rámci EPH zastrešuje prepravu i skladovanie plynu, distribúciu elektriny a plynu, skladovanie plynu a teplárenstvo. Druhou vetvou holdingu je spoločnoť EP Power Europe, ktorá má na starosti ťažbu uhlia a výrobu elektriny. Patrí do nej napríklad podiel EPH v Slovenských elektrárňach.

České médiá dnes informovali aj o tom, že EPH kupuje ďalšiu čiernouhoľnú elektráreň Mehrum v Nemecku.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.