Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. decembra 2013 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

Křetínský a J&T si na EPH požičajú od Kellnera

Skupina PPF najbohatšieho Čecha Petra Kellnera v súčasnosti rokuje o predaji svojho podielu v EPH do rúk Daniela Křetínskeho a J&T. „O transakcii sa rokuje už niekoľko mesiacov. Hlavným vyjednávačom je Daniel Křetínský,“ povedal pre Týden.cz zdroj oboznámený s rokovaním. Minulý týždeň, keď sa informácie o predaji objavili, pritom podľa neho nebola transakcia uzatvorená. „Je to preto, že nie je zabezpečené financovanie.“ O tom hovoril minulý týždeň aj Daniel Křetínský, keď povedal: „Žiadna dohoda o tejto transakcii podpísaná nie je, preto nemá zmysel komentovať špekulácie.“

Skupina PPF by mohla predať svoj podiel v EPH na dlh. Buď by akcie EPH vo svojej držbe previedla a vznikla by jej pohľadávka voči Křetínskemu a skupine J&T, alebo by mohla kupujúcim peniaze požičať. Skupina PPF si plánuje celú transakciu poistiť. „Požičia im 30 miliárd Kč (1,08 miliardy eur). Všetky akcie EPH budú zábezpekou,“ povedal pre Týden.cz informovaný zdroj z energetických kruhov.

(1 EUR = 27,657 CZK)

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.