Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. júla 2011 Jadrová energia od Energia.skSITA

„Králi slnka“ navštívia Bratislavu 31. júla

Ivan Dybov, výkonný riaditeľ Palivovej spoločnosti TVEL, hovorí: „15 rokov existencie je pre Palivovú spoločnosť TVEL významným míľnikom. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli priniesť do krajín v ktorých pôsobíme jedinečný darček. Nielen diváci na Slovensku, ale aj v Českej Republike a Maďarsku budú mať skvelú príležitosť zažiť unikátnu kombináciou tradičného a moderného tanečného umenia v podaní známych baletných umelcov. Táto kultúrna udalosť odzrkadľuje podstatu našej spoločnosti – jadrový priemysel v regióne strednej a východnej Európy ma dlhú tradíciu a zároveň sa sústavne vyvíja a to aj vďaka najnovším výdobytkom Palivovej spoločnosti TVEL, ktorá má v regióne vedúcu pozíciu.“

V jediný večer budú mať diváci v Bratislave možnosť objaviť bohaté spektrum vynikajúcich choreografických nápadov venovaných tanečnému umeniu a tematicky založených na živote kráľa Ľudovíta XIV, v podaní brilantných baletných majstrov a tanečníkov z tých najlepších divadiel sveta, ako sú: Baľšoj divadlo, Michailovské divadlo, Baletné divadlo Eifman (Rusko) Štátny balet v Berlíne, Stuttgartský balet (Nemecko), Compania Nacional de Danza a Národná tanečná spoločnosť „La Mov“ (Španielsko), Holandské divadlo tanca (Holandsko) a Parížska opera (Francúzsko) a ďalších.

Kreatívny riaditeľ projektu Nikita Dmitrievsky hovorí: „predstavenie „Králi slnka“ je unikátny program, v ktorom nájdete nielen kombináciu svetových tanečníkov, ale aj moderné trendy choreografie z rôznych krajín. Znázorňuje odlišné baletné čísla a ideológiu tanečných umelcov a choreografov z celého sveta. Tú môžu do určitej miery objaviť sami diváci na základe moderných a náročných kompozícií, ktoré predvedú tanečníci a ktoré sú založené na pôvabnej technike klasického tanca.“

Nikita Dmitrievsky

Choreograf, pedagóg, producent, umelecký riaditeľ

Narodil sa v Moskve. Matka je baletkou Veľkého divadla (Boľšoj Teatr) v Moskve a otec je filmovým režisérom. V roku 1989 začal študovať na Moskovskej štátnej akadémii choreografie. Od roku 1993 sa začal venovať akrobacii, break dancu, stepu, hip-hopu a joge. Nikita dokonale ovláda viaceré tanečné štýly. V roku 1995 nastúpil do školy moderného tanca pod vedením Nikolaja Ogriskova, neskôr tu začal sám vyučovať. V rokoch 1997 až 2002 pôsobil Nikita ako umelec Veľkého divadla.

V roku 2000 vyhral ako jediný ruský tanečník súťaž o štúdium a prácu v Holandskom divadle tanca (NDT) pod vedením Jiřího Kyliána.

Počas pôsobenia v Holandskom divadle tanca spolupracoval s rôznymi baletnými súbormi v Holandsku.

Nikita vytvoril choreografiu pre viac ako 15 baletných predstavení, vyše 50 tanečných predstavení, je producentom a umeleckým riaditeľom 10 tanečných projektov v Rusku, Holandsku, Izraeli, Bulharsku, Španielsku, Fínsku a ďalších krajinách sveta.

K prácam Nikitu Dmitrievskeho patria tanečné predstavenia uvedené v Mariinskom divadle, Veľkom divadle, baletnom divadle Eifman, Moskovskom balete, Divadle San Carlo, Novej Opere, Divadle Salerno a ďalších. Opakovane pôsobil ako riaditeľ a zvukový producent v divadlách a vo filme a tiež ako porotca na známych tanečných festivaloch a súťažiach.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.