Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. februára 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Krajský súd zamietol žalobu subjektov okolo Ilčišina ohľadom Transpetrolu

Žalobcovia žiadali, aby súd určil, že Slovenská republika v roku 2002 neplatne predala 931 kusov akcií Transpetrolu spoločnosti Yukos Finance B.V. Napriek tomu, že dnes je 100-% vlastníkom akcií Transpetrolu Slovenská republika, „Ilčišinovci“ sa v niekoľkých desiatkach súdnych sporov snažia získať rozhodnutie, ktoré by nepriamo potvrdilo, že sa v roku 1998 stali vlastníkmi 647 kusov akcií Transpetrolu. To sa im do dnešného dňa nepodarilo.

„Aj keď najnovšie rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave zatiaľ nie je právoplatné, ide o ďalší úspech štátu v tejto problematickej kauze,“ dodal rezort hospodárstva.

Transpetrol sa zaoberá prepravou ropy, ako aj jej skladovaním pre odberateľov a Správu štátnych hmotných rezerv. V roku 2002 získala 49-% balík akcií spoločnosti firma Jukos Oil Company za 74 miliónov USD. Slovensko si ponechalo majoritný 51-% podiel. Koncom marca 2009 slovenská vláda prostredníctvom vtedajšieho ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka (Smer-SD) podpísala v Londýne zmluvu s vedením spoločnosti Jukos International UK B.V. o spätnom odkúpení akcií Transpetrolu, ktorého cena predstavovala 240 miliónov USD.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.