Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. decembra 2013 Jadrová energia od Energia.skSITA

Krajiny V4 sa postavili za jadrovú energiu

Ministri krajín Visegrádskej štvorky (V4) zodpovední za energetiku vyzdvihli význam jadrovej energie v energetickom mixe. Ministri sa postavili za jadrovú energiu pred rokovaním Rady ministrov pre energetiku v Bruseli. Ministri krajín V4 taktiež podpísali memorandum o porozumení týkajúce sa integrácie trhu s plynom.

Medzi hlavné témy rokovania Rady ministrov patrila revízia smernice o kvalite palív a smernice o podpore využívania energie z obnoviteľných zdrojov. „V rámci kompromisu bol navrhnutý limit pre využívanie biopalív prvej generácie vo výške 7 %, povinnosť reportovať využívanie surovín v členských štátoch, flexibilitu pre krajiny EÚ pri stanovení podielov pokročilých biopalív do roku 2020 a návrh zohľadniť prínos elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov v doprave,“ informovalo Ministerstvo hospodárstva SR. Slovenský minister hospodárstva Tomáš Malatinský, vo svojom vystúpení na Rade ministrov zdôraznil, že „predložená podoba návrhu predstavuje vyvážený kompromis a umožní tak zachovanie istoty pre už realizované investície“.

Slovenská republika sa zároveň pripojila k iniciatíve Rakúska týkajúcej sa vzájomného uznávania národných schém udržateľnosti. „Vzhľadom na výrazne odlišné stanoviská krajín k zásadným prvkom návrhu však nebolo možné dosiahnuť politickú dohodu,“ konštatoval rezort hospodárstva.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.