Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júna 2011 Jadrová energia od Energia.skTASR

Krajiny s jadrovými elektrárňami sa dohodli na záťažových testoch

Väčšina delegátov podporila vykonanie záťažových testov, ktoré by zistili odolnosť atómových elektrární voči veľkým katastrofám, akou bolo napríklad marcové zemetrasenie a následná vlna cunami vo Fukušime. Účastníci stretnutia sa tiež zhodli na potrebe posilnenia úlohy Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) v otázkach jadrovej bezpečnosti.

Lídri krajín skupiny G8 sa na májovom summite vo Francúzsku zhodli na potrebe prísnejších pravidiel jadrovej bezpečnosti. V súčasnosti neexistujú žiadne záväzné medzinárodné pravidlá, iba odporúčania MAAE.

Stretnutie spoluorganizované francúzskym predsedníctvom skupiny G20 dvadsiatich najvyspelejších krajín sveta a Organizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) bolo prípravou na ministerské zasadanie MAAE, ktoré sa vo Viedni uskutoční 20.-24. júna.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.